Całodobowa infolinia +48 697 684 567

BAZA WIEDZY

Odtrucia alkoholowe w Lublinie

Alkohol etylowy przyjął się w kulturze naszego społeczeństwa jako środek spożywczy. Nie zapominajmy jednak, że etanol jest związkiem toksycznym uszkadzającym wszystkie narządy. Z tego powodu leczenie alkoholizmu Lublin jest takie ważne. Według światowej Organizacji Zdrowia (WHO) alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia Europejczyków. Ze wszystkich zbadanych czynników psychoaktywnych alkohol okazał się najbardziej szkodliwym czynnikiem. Heroina i kokaina dopiero na 2-im i 3-im miejscu.
 
Poznaj ofertę na odtruwanie alkoholowe w Lublinie

Ostre zapalenie trzustki (OZT) jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia. Podrażniona alkoholem trzustka zaczyna trawić sama siebie oraz wszystkie narządy dookoła. Dochodzi często do martwiczenia komórek trzustki, przy zakażeniu - powstania ropni. Stan ten wymaga często interwencji chirurgicznej celem ratowania życia pacjenta. Trzustka odpowiedzialna jest także za produkcję insuliny, której niedobór prowadzi do rozwinięcia się cukrzycy. Wystąpienie ponownego epizodu OZT jest osobniczo zmienny. Należy pamiętać, że dodatkowe czynniki wpływają szczególnie skutecznie na leczenie alkoholizmu.
Lublin to jedno z wielu miejsc, gdzie bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i zachowanie odpowiedniej diety daje największe szanse na jak najdłuższy czas remisji choroby.

Odtruwanie poalkoholowe Lublin pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy lub odpowiednio prowadzić profilaktykę, jeśli chodzi o wspomniane na niniejszej stronie.

Odtrucie alkoholowe Lublin to nie wszystko! Poznaj Wszywki Disulfiram, Wszywki Esperal!

Alkoholowa choroba wątroby (ALD) - w wyniku obciążenia wątroby alkoholem prowadzi do uszkodzenia komórek wątrobowych- hepatocytów prowadząc do marskości wątroby. W krajach Europy Wschodniej ilość przypadków marskości wątroby stale rośnie. Do czynników predysponujących do ALD zaliczamy m.in.: rodzaj i ilość spożywanego alkoholu, czas trwania nadużywania alkoholu, kultura spożywania alkoholu (np. upija się, picie szkodliwe), palenie papierosów, choroby zakaźne np.: HIV, wirusowe zapalenie wątroby, insulinooporność. Od specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tym, czym jest leczenie alkoholowe dowiesz się, że Alkoholowe Zapalenie Wątroby (alkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby) jest stanem chorobowym w którym występuje m.in. żółtaczka i/lub wodobrzusze. Choroba najczęściej przebiega z powiększeniem wątroby, tkliwością w okolicy prawego podżebrza, utratą masy ciała i niedożywieniem. W alkoholowym uszkodzeniu wątroby może dojść do krwawienia z przewodu pokarmowego. W badaniach laboratoryjnych występuje podwyższenie wartości aminotransferazy asparaginianowej i aminotransferazy alaninowej (ASPAT i ALAT). Zaburzenia krzepnięcia krwi także są często spotykane.

Alkoholowa marskość wątroby - nazywania też nasilonym włóknieniem z obecnością guzków regeneracyjnych.

Stan pacjenta, przebieg kliniczny i rokowanie zależy w ogromnej mierze od zachowania abstynencji przez pacjenta. Powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych może doprowadzić do tzw. wyrównanej niewydolności wątroby. Postępowanie przy alkoholowej marskości wątroby obejmuje: abstynencję, bogatobiałkowe i wysokokaloryczne leczenie żywieniowe, pierwotną i wtórną profilaktykę powikłań marskości wątroby.

Alkoholowy zespół abstynencyjny

Jest stanem, który rozwija się po zaprzestaniu spożywania alkoholu w czasie 6-24 od ostatniej dawki alkoholu. Objawia się m.in. drżeniem mięśniowym, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszonej akcji serca, drażliwość, niepokój. Leczenie alkoholizmu i doświadczenia z pacjentami z Lublina i innych miast nauczyło nas, że mogą to być również zaburzenia snu, nudności, czy wymioty. W skrajnych przypadkach może dojść do majaczenia tzw. delirium tremens, utarty przytomności ze zgonem włącznie.

Alkohol wpływa także negatywnie na proces rozrodu. Może on powodować zaburzenia od niepłodności, poronień, aneuploidii (choroba genetyczna), wrodzonych wad rozwojowych płodu, nieprawidłowego wzrostu płodu, zgonu okołoporodowego, opóźnianego rozwoju aż do chorób występujących w dorosłym życiu. W USA zalecono całkowitą abstynencję w trakcie ciąży celem ochrony płodu przed negatywnymi skutkami działania alkoholu. Dzieci matek spożywających nawet małe dawki alkoholu w ciąży wykazywały zachowania agresywne o wiele częściej, niż dzieci matek nie pijących alkoholu w ciąży. Alkohol w ciąży uważany jest za czynnik powodujący mniejszą masę urodzeniową noworodka.