Całodobowa infolinia +48 697 684 567

BAZA WIEDZY


wykonywanie badania EKG


Wykonywanie badania EKG, to inaczej elektrokardiografia spoczynkowa. Jest to bardzo popularne badanie obszaru serca, które stosuje się do jego oceny. Ten rodzaj badania zaleca się nie tylko osobom, które posiadają symptomy, wskazujące na niepokojące zaburzenia w pracy serca, lecz również profilaktycznie, aby przekonać się, w jakim tempie bije serce i czy występują jakiekolwiek zaburzenia w jego rytmie. EKG monitoruje występowanie objawów nawet lekkiego niedokrwienia mięśnia sercowego. Badanie to posiada bardzo prostą formę, dlatego może być z powodzeniem wykonywane także poza przychodnią lekarską czy terenem szpitala. Ocena wykresu pozwala wychwycić takie dolegliwości, jak częstoskurcz bądź migotanie przedsionków. Ma to niebagatelne znaczenie dla toku dalszego postępowania medycznego i pozwala na dobranie odpowiednich leków.


wykonywanie badania EKG – w gabinecie lub w domu pacjenta


Gabinet nasz oferuje, w ramach świadczonych usług, wykonywanie badania EKG przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, który posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Mobilność urządzenia pozwala na przeprowadzanie badania, zarówno w naszym gabinecie, jak i w domu pacjenta. Wynik EKG jest miarodajny i wskazuje na ogólny stan zdrowia serca danego pacjenta. Całe badanie odbywa się w asyście lekarza specjalisty, który posiada wszelkie uprawienia do obsługi wyżej wymienionego sprzętu. Potrafi on szybko i skutecznie przeprowadzić całe badanie. Otrzymane wyniki są natychmiast profesjonalnie interpretowane i podejmowane są odpowiednie kroki, zmierzające do wprowadzenia ewentualnego leczenia. Całe badanie jest bezbolesne i nieuciążliwe dla pacjenta. Przed badaniem nie należy wykonywać zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych, ani smarować skóry balsamami czy innymi kosmetykami, służącymi do pielęgnacji ciała.  Dodatkowo proponujemy naszym pacjentom możliwość skorzystania z dostępnych w naszym gabinecie badań z pomocą pulsoksymetru, gleukometru i ciśnieniomierza. Badania te wykonujemy również w domu pacjenta.


Masz problemy z sercem lub ciśnieniem? Chcesz wiedzieć jaki masz poziom cukru? Jesteśmy do Twojej dyspozycji – wykonujemy stosowne badania w gabinecie i w domu pacjenta!