Całodobowa infolinia +48 697 684 567

BAZA WIEDZY


Podejmując decyzję o rozpoczęciu farmakoterapii alkoholizmu, z pewnością zadasz sobie pytanie, czy Naltrexone jest dla Ciebie odpowiedni? Przyjmując każdy lek należy brać pod uwagę jego działanie uboczne.


Jeśli chcesz pozbyć się swojego nałogu, ponieważ uświadomiłeś sobie, że powtarzający się palimpset alkoholowy, jak również inne dolegliwości, mogą negatywnie wpłynąć na Twoje życie i zdrowie, powinieneś poszukać skutecznych metod leczenia. Nie każda osoba uzależniona od napojów wyskokowych ma tak silną wolę, aby wyzwolić się z nałogu przy pomocy psychoterapii. Dla osób mocno uzależnionych warto jest zastosować odtrucie alkoholowe Lublin, jak również leczenie alkoholizmu przy pomocy farmakoterapii. Badania dowodzą, iż wiele osób odnosi sukcesy, łącząc terapię psychologiczną i hipnoterapię ze wsparciem farmakologicznym, realizowanym przy pomocy leku o nazwie Naltrexone. Jest to medykament, szczególnie polecany w leczeniu uzależnienia od napojów wysokoprocentowych, bez względu na czas jego trwania i fazę choroby alkoholowej. Farmakoterapia alkoholowa lublin prowadzona przy pomocy leku Naltrexone cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów uzależnionych od napojów wyskokowych. Leczenie nałogu przy użyciu Naltrexone powinno być przeprowadzane pod kontrolą lekarza, ponieważ jest to specyfik, który posiada skutki uboczne i może powodować pewnego rodzaju perturbacje zdrowotne, szczególnie, gdy jego dawka nie  jest dobrana do indywidualnych potrzeb czy stanu zdrowia danego pacjenta.


Czy Naltrexone jest dla Ciebie odpowiedni? – poznaj jego działanie i skutki uboczne

Naltrexone został zatwierdzony przez FDA, jako medykament służący do leczenia uzależnienia od alkoholu, ale po raz pierwszy zastosowano go, aby zapobiec powrotom do nałogu u osób sięgających po opioidy. Chociaż alkohol nie jest zaliczany do grupy opioidów, naukowcy odkryli, że Naltrexone lek działa w podobny sposób na spożywane przez uzależnionego napoje wyskokowe. Implant Naltrexone blokuje odczuwanie przyjemności, wywołane działaniem alkoholu. Z biegiem czasu, w mózgu pacjenta przestaje powstawać związek pomiędzy spożywaniem alkoholu a odczuwaniem z tego tytułu przyjemności. Dzięki temu, wielu ludziom łatwiej jest wyzwolić się ze szponów nałogu i żyć w stanie abstynencji. Powstaje pytanie, jakie są skutki uboczne ma Naltrexone lek. Przeprowadzane leczenie nałogu alkoholowego przy pomocy Naltrexone może skutkować pojawieniem się następujących skutków ubocznych:


·         senność,


·         bóle brzucha,


·         utrata apetytu,


·         zawroty głowy,


·         nudności lub wymioty,


·         nerwowość,


·         bezsenność,


·         bóle kostno- stawowe,


·         wysypka skórna,


·         migreny.


Badania nad lekiem o nazwie Naltrexone wykazały, że skutecznie zmniejsza on intensywne odczuwanie potrzeby sięgania po napoje wyskokowe. Na szczęście działania niepożądane tego leku są stosunkowo łagodne i występują dość rzadko, co pozwala stwierdzić, iż jest to lek godny polecenia dla każdej osoby, która zmaga się z uzależnieniem od napojów alkoholowych.


Naltrexone  jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które są zaniepokojone wystąpieniem objawów odstawiennych alkoholu. Odpowiednia dawka medykamentu wpływa bowiem na zminimalizowanie lub nawet wyeliminowanie negatywnych skutków odstawienia napojów  wyskokowych.