Całodobowa infolinia +48 697 684 567

BAZA WIEDZY


Alkoholizm to bardzo podstępna choroba. Atakuje znienacka i powoli, lecz bardzo skutecznie niszczy niemal całe dotychczasowe życie człowieka. Osoba uzależniona, de facto, w ogóle nie zauważa swego problemu lub przeciwnie, bagatelizuje go do tego stopnia, że zaczyna on przybierać na sile. Alkoholizm przypomina efekt kuli śnieżnej, im dłużej zwleka się z rozpoczęciem leczenia, tym bardziej staje się on zaawansowany. Skutki nadmiernego spożywania alkoholu są odczuwalne nie tylko dla osoby uzależnionej od niego, ale również dla jego rodziny oraz otoczenia. Jedną z metod wsparcia na drodze do trzeźwości jest detoks alkoholowy. Ta forma postępowania ma na celu pomoc w wyjściu z nałogu oraz zredukowanie możliwości ewentualnego powrotu do picia, w  późniejszym okresie życia danego pacjenta.


Problem na całe życie?


Walka z alkoholizmem niestety nie należy do łatwych. Bywa, iż trwa ona niemal przez całe życie. Często pacjent decyduje się na wiele form terapii, które stosuje równocześnie lub naprzemiennie, ale tak naprawdę na żadnej z nich nie jest skupiony w 100 procentach. Najmniej dotkliwym, a  także mało inwazyjnym w swojej formie postępowaniem terapeutycznym, jest detoks alkoholowy. Jest to znana od lat forma postępowania względem osób, uzależnionych od napojów wyskokowych. Leczenie alkoholizmu  Lublin ma na celu zapewnienie pacjentowi możliwości pełnego powrotu do trzeźwości,  do społeczeństwa oraz do zdrowia i sprawności fizycznej. Początkowa faza procesu, jakim jest detoks alkoholowy wiąże się z wieloma zmianami i wyzwaniami, jakie niesie za sobą owe postępowanie terapeutyczne. Jednakże powzięty trud nie idzie na marne, przeciwnie, daje szansę na realne wyjście z nałogu. Okres ten jest dla pacjenta bardzo trudny i wymaga jego pełnego zaangażowania oraz silnego wsparcia ze strony rodziny oraz przyjaciół.


Fachowa pomoc i wsparcie ze strony naszego gabinetu


Gwarantujemy, iż dołożymy wszelkich starań, aby również wspomóc każdego pacjenta, nie tylko pod względem fizycznym i zdrowotnym, ale i w sferze psychicznej. Nasza bogata wiedza oraz doświadczenie są niewątpliwym atutem, który pomoże osobie uzależnionej w przejściu kolejnych etapów leczenia. Posiadamy przeszkolony i wykwalifikowany personel, który służy fachową radą i troskliwą opieką, roztaczaną nad każdym naszym pacjentem. Pragniemy, aby okres, w jakim osoba uzależniona będzie stosowała detoks alkoholowy, był jak najmniej uciążliwy i w miarę komfortowy, zmierzający bezpośrednio do rozwiązania problemu nadmiernego spożywania napojów wysokoprocentowych.