Całodobowa infolinia +48 697 684 567

BAZA WIEDZY


Umiarkowane spożycie alkoholu na ogół nie powoduje żadnych szkód psychicznych lub fizycznych - problem alkoholizmu ma dużo głębsze podłoże. Alkoholik to pojęcie używane do opisania osoby, cierpiącej na chroniczne uzależnienie od napojów wysokoprocentowych. Osoby te mają nieustanne pragnienie spożywania alkoholu i nie są w stanie samodzielnie tego kontrolować. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) corocznie 3,3 miliona zgonów na świecie jest wynikiem nadmiernego spożywania alkoholu. Alkoholizm jest chorobą przewlekłą. Osoby uzależnione mają obsesję na punkcie alkoholu i nie potrafią ograniczyć jego konsumpcji, co w późniejszym czasie przekłada się na występowanie poważnych problemów natury zdrowotnej, rodzinnej, zawodowej oraz finansowej. Proces nadużywania napojów wysokoprocentowych powstaje u osób, które nie wykazują cechy alkoholizmu, lecz  piją „okazjonalnie”. Traktują to, jako formę odprężenia po pracy, relaks czy ucieczkę od codziennych zmartwień i kłopotów. Nałóg rodzi się powoli, lecz bardzo skutecznie. W  kulminacyjnym momencie, w czasie długotrwałego stresu czy innych negatywnych okoliczności, chęć sięgnięcia po alkohol, z typowo „towarzyskiej”, przeradza się w rutynową czynność. Zmienia się w przymus codziennego spożycia napojów wysokoprocentowych.


Odtruwanie Lublin


Najlepszą metodą na wyjście z nałogu jest poddanie się radykalnej i systematycznej terapii. Odtruwanie Lublin to jedna z form postępowania w przypadku osób, które mają problem z nadmiernym spożyciem napojów wysokoprocentowych. Do leczenia wykorzystuje się lek o nazwie Disulfiram. Specyfik ten działa poprzez hamowanie pracy enzymu, zwanego dehydrogenazą acetaldehydową. Enzym ten bierze udział w metabolizmie alkoholu. Proces ten powoduje bardzo nieprzyjemne objawy dla osoby, spożywającej alkohol, do których należą: nudności, wymioty, uczucie nadmiernego zmęczenia, rumień na twarzy oraz przyśpieszone bicie serca (tachykardia).


Wszywka alkoholowa Lublin


Wszywka alkoholowa Lublin stosowana jest w zapobieganiu nawrotom choroby alkoholowej. Spożywanie nawet niewielkich ilości alkoholu w momencie, gdy posiada się wszywkę, może wywoływać nieprzyjemne dolegliwości fizyczne, a tym samym zniechęcać do spożywania napojów wysokoprocentowych. Trudne do zniesienia objawy zaczynają się dopiero 10 minut po tym, jak alkohol dostanie się do organizmu i trwają przez kilka godzin po jego spożyciu. To czasami jedyny, skuteczny sposób na uwolnienie się z koszmarnego nałogu, jakim jest alkoholizm.