PYTANIA
-
Czy zabieg jest bolesny?
Nie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa bólu.
-
Gdzie zakłada się "wszywkę" Disulfiram?
Tabletki Disulfiram implantowane są najczęściej nad pośladkiem, poniżej poziomu gumki od bielizny (nie widać ewentualnej blizny po zdjęciu koszulki).
-
Czy można po wszyciu pracować?
Zaleca się 2-tygodniowy okres rekonwalescencji po zabiegu. Pacjent w razie potrzeby otrzymuje zwolnienie lekarskie na ten okres czasu.
-
Czy można od razu po zabiegu jeździć samochodem?
Tak. Lek nie wpływa negatywnie na zdolności psychomotoryczne pacjenta.
-
Jak długo działa lek Disulfiram?
Z doświadczenia i obserwacji wynika, że lek Disulfiram działa przez okres około roku czasu. W zależności od masy ciała i indywidualnych uwarunkowań pacjenta.
-
Czy można lek Disulfiram wydłubać?
Nie. Wyciągnięcie samodzielne leku Disulfiram jest całkowicie niemożliwe.
-
Czy można "przepić" wszywkę Disulfiram?
Nie. Założenie podskórne 10 tabletek oryginalnego Disulfiramu każdorazowo daje reakcje po spożyciu alkoholu.
-
Czy widać tableki Disulfiram pod skórą?
Nie. Prawidłowo założone tabletki Disulfiram są niewidoczne.
-
Czy lek Disulfiram wywołuje efekty uboczne?
Tak jak każdy lek - Disulfiram może powodować określone efekty uboczne. Są one jednak bardzo rzadko spotykane.
-
Co się dzieje jak pacjent spożyje alkohol?
Są to objawy najczęściej typu: zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, złe samopoczucie. W pojedynczych przypadkach odnotowano epizody utraty przytomności.
-
Kiedy pacjent może umówić się na zabieg?
Wystarczy zadzwonić pod numer kontaktowy i umówić się z lekarzem na zabieg. Najczęściej możliwe jest to już na następny dzień.
-
Czy po zabiegu będę odczuwał ból?
Nie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa bólu.
-
Czy dostanę pomoc w dalszym leczeniu?
Tak. Każdy pacjent jest informowany o potrzebie podjęcia psychoterapii oraz udzielana jest informacja na temat ośrodków w województwie lubelskim.
-
Czy gabinet jest legalny?
Tak! Gabinet ma wszystkie pozwolenia w zakresie gabinetu zabiegowo-diagnostycznego. W statusie wpisana jest charakterystyka gabinetu, w zakresie odtruwania poalkoholowego, jak i podskórnej implantacji leku. Praktyka posiada zezwolenia z urzędów m.in.: - Lubelskiej Izby Lekarskiej - Sanepidu - Lubelskiego Nadzoru Farmaceutycznego - ZUS - Jakość, poświadczona prestiżowym certyfikatem PN-EN ISO 9001:2015
-
Czy po zapiciu "wszywki" Disulfiram grozi zgon?
Założeniem leku Disulfiram jest wywołanie szeregu bardzo nieprzyjemnych, ale BEZPIECZNYCH dla pacjenta objawów. Preparat sam w sobie nie powoduje zagrożenia życia. Jest to lek z apteki - więc legalny i bezpieczny.

-
Co to jest zatrucie alkoholem?
Zatrucie alkoholem jest to skutek toksycznego działania alkoholu na wszystkie narządy i komórki ciała pacjenta, upośledzający jego funkcje oraz uniemożliwiający normalne życie i funkcjonowanie.
-
Co to jest odtruwanie poalkoholowe?
Odtruwanie poalkoholowe jest kompleksowym postępowaniem, mającym na celu wyrównanie niedoborów wodno-elektrolitowych, zniesienie objawów delirium poalkoholowego oraz zabezpieczenie pacjenta przed wystąpieniem padaczki poalkoholowej. Leki podawane są w formie kroplówek, tabletek doustnych oraz zastrzyków. Dobór leków zależy od stanu faktycznego pacjenta.