slide1.jpg
Image

  

Wszywka alkoholowa Lublin

Z zabiegu wszywki alkoholowej w Lublinie mogą skorzystać mieszkańcy całego województwa lubelskiego. Nasza oferta jest dedykowana osobom uzależnionym od alkoholu, które nie chcą pokonywać nałogu w odosobnieniu. Z pewnością spełni również oczekiwania mieszkańców gmin sąsiednich. Implantacja wszywki w Lublinie jest środkiem pomocniczym w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jeśli zostanie przeprowadzona w profesjonalny sposób, zwiększy szanse powodzenia terapii mającej na celu zwalczenie nałogu.

Zwycięstwo jest w Tobie

  

Wszywka alkoholowa w Lublinie


W zachowaniu abstynencji może pomóc wykwalifikowana kadra specjalistów. W większości przypadków nie wystarczy wsparcie najbliższych czy znajomych osób. Samotna walka z nałogiem może być długotrwała i mało skuteczna, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej placówki, - naszej kliniki Meditus.

#01.
Kompleksowe
badanie lekarskie


W wytrwaniu w trzeźwości może pomóc wszywka alkoholowa Esperal – obecnie znana jako Disulfiram. Środek ten służy jako uzupełnienie terapii przeprowadzanej pod okiem psychoterapeutów i lekarzy. Wspomaga leczenie alkoholizmu poprzez działanie na zasadzie awersji i od dłuższego czasu znajduje zastosowanie w terapii uzależnień. 

#02.
Przywracenie
równowagi wodno-elektrolitowej


Wszywka alkoholowa w Lublinie jest aplikowana podskórnie. Zabieg ten przeprowadzamy w Meditus po podaniu znieczulenia miejscowego, co znacznie zwiększa komfort pacjenta. Zazwyczaj wszywka jest aplikowana w miejscach takich jak pośladek lub okolice łopatki. Przyczynia się do odczuwania nieprzyjemnych objawów po wypiciu nawet niskoprocentowych trunków. Substancja czynna leku ma za zadanie blokować wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej. 

#03.
Usuwanie toksyn powstałych
w procesie metabolizmu alkoholu


Zaszycie alkoholowe w Lublinie zawsze odbywa się w warunkach sterylnych. Zabieg ten trwa średnio od 30 do 40 minut. Osoba „zaszyta” może odczuwać zatrucie już po kilku minutach od wypicia alkoholu - z tego względu musi bezwzględnie przestrzegać zasad całkowitej abstynencji. Objawy zatrucia alkoholowego są zwykle bardziej nieprzyjemne niż przy występowaniu tzw. kaca. 

#04.
Farmakologiczna
kontynuacja leczenia


Czas działania wszywek alkoholowych wynosi zwykle 8-9 miesięcy, choć w niektórych przypadkach Esperal/Disulfiram wykazywał działanie nawet do 12 miesięcy. Wiele zależy od organizmu pacjenta i czynników mających bezpośredni wpływ na rozwój choroby alkoholowej. Mówiąc o skuteczności, należy mieć na uwadze, że jest to metoda uzupełniająca leczenie alkoholizmu. W znacznym stopniu przyczynia się do długotrwałego pozostawania w trzeźwości.

Odtrucie alkoholowe w Lublinie


Naszą misją jest dbanie o bezpieczeństwo i komfort osób zainteresowanych przeprowadzeniem zabiegu wszycia Esperalu. Podczas leczenia informujemy pacjenta o konieczności całkowitej rezygnacji z napojów alkoholowych oraz ograniczeniu spożycia produktów spożywczych zawierających w składzie alkohol. Profesjonalne odtruwanie alkoholowe w Lublinie przeprowadzane jest przez Meditus z najwyższą starannością. Może być wykonane w naszej placówce lub w domu pacjenta.

#01.
Implantacja Disulfiramu/Esperalu
lub NALTREXONE - tzw. "wszywek"


Odtrucie alkoholowe w Lublinie jest kompleksowym postępowaniem, które niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim służy do wyrównania niedoborów wodno-elektrolitowych oraz ograniczenia objawów delirium poalkoholowego. Nasi pacjenci otrzymują leki w formie kroplówek, tabletek oraz zastrzyków.

#02.
Bezpłatna kontrola
po zabiegu


Profesjonalne odtruwanie alkoholowe umożliwia szybkie przywrócenie trzeźwości. Osoby zgłaszające się do naszej placówki mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanego personelu. Mają też możliwość skorzystania z doradczej konsultacji z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Leczenie alkoholizmu w Lublinie

Wszycie Esperalu nie zmienia faktu, że osoba uzależniona pozostaje wciąż w mechanizmach choroby alkoholowej. Lek nie wpływa w żadnym stopniu na frustrację spowodowaną brakiem alkoholu, a wszywka nie działa łagodząco na odczuwanie tzw. głodu alkoholowego, czyli objawy odstawienia. Przede wszystkim służy jako „straszak” dla osoby walczącej z nałogiem.

Możliwość wykonania wszywki alkoholowej wyklucza .in.. nadwrażliwość na aktywny składnik leku Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mogą okazać się dolegliwości i schorzenia związane z układem krążenia czy niewydolnością serca. Ryzykowna jest implantacja wszywki także w przypadku przyjmowania niektórych leków oraz występowania nadciśnienia tętniczego. Zabiegu nie można wykonać u kobiet w ciąży, osób nietrzeźwych i cierpiących na schorzenia psychiczne.

Oferujemy wsparcie wykwalifikowanych specjalistów, m.in. psychoterapeutów mających wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami uzależnionymi od alkoholu. W naszej placówce można też skorzystać z pomocy lekarzy, którzy zajmują się wykluczeniem przeciwwskazań do przeprowadzenia wszywki alkoholowej. Każda osoba zakwalifikowana do zabiegu ma możliwość wykonania badań diagnostycznych, które w razie potrzeby są rozszerzane o wiele dodatkowych parametrów.

Na cały proces leczenia choroby alkoholowej składa się wiele czynników. Nie bez znaczenia jest zapewnienie pacjentowi poczucia bezpieczeństwa, które w większości przypadków istotnie wpływa na skuteczność terapii Esperalem. Dzięki wsparciu specjalistów z naszej kliniki odtruwanie alkoholowe przebiega znacznie szybciej. Wiele osób uzależnionych „zaszywa się” systematycznie z obawy o powrót do wypracowanych schematów.

Image

#01.
Pomoc psychologiczna
oraz psychoterapeutyczna
dla pacjentów i ich rodzin


Lekarz doradzi pacjentowi profesjonalną pomoc psychologiczną, zarówno w trybie stacjonarnym (ośrodek leczenia uzależnień) jak i ambulatoryjnym (terapia 1-2 x w tygodniu w przychodni).

#02.
Pomoc dla osób
skonfliktowanych z prawem


Możliwa jest pomoc dla pacjentów, którzy przez alkohol wpadli w konflikt z prawem. Doradzimy profesjonalną obsługę prawną. Jako lekarze wskażemy prawidłowe postępowanie w celu podjęcia odpowiedniego i skutecznego leczenia.

#03.
Współpraca
z Urzędami Gmin


Zapraszamy Gminy i Ośrodki do współpracy w zakresie walki z alkoholizmem. Oferujemy implantację Disulfiramu dla pacjentów, zakwalifikowanych i chcących skorzystać z funduszy, przeznaczonych na walkę z alkoholizmem.

Klinika Meditus
Legalność i bezpieczeństwo

Skuteczność zabiegu zależy od kilku elementów:
1. Osobą wykonującą zabieg MUSI być lekarz z doświadczeniem
2. Udokumentowane wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom z problemami alkoholowymi
3. Legalnie działający gabinet
4. Możliwość wystawienia pełnej dokumentacji z zabiegu
5. Możliwość wystawienia faktury VAT za zabieg
6. Zgoda Lubelskiego Nadzoru Farmaceutycznego na legalne używanie leków, wykorzystywanych w odtruwaniu poalkohollowym*

*zgoda wymagana przez zarządzenie Ministra Zdrowia na główne leki

Gdzie można wszyć Esperal w Lublinie?

W przeprowadzeniu tego typu zabiegów specjalizuje się nasza placówka leczenia uzależnień. Wszycie Esperalu w Lublinie odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Pacjent może uzupełnić niedobory wodno-elektrolitowe oraz skorzystać z pakietu odpowiednich leków. Jeśli nie zrezygnuje ze spożycia alkoholu, z pewnością doświadczy nieprzyjemnych objawów, do których można zaliczyć wymioty i zawroty głowy, nadmierną potliwość, kołatanie serca czy nawet niewydolność krążeniową. 

Detoks alkoholowy w Lublinie polega przede wszystkim na usuwaniu toksyn z organizmu pacjenta poddawanego terapii. Zazwyczaj trwa od 7 do 10 dni i służy do złagodzenia fizycznych oraz psychicznych skutków abstynencji. Przez ten proces można przejść sprawniej w naszej klinice leczenia uzależnień. Choremu podawane są leki, które łagodzą objawy psychiczne zespołu abstynencyjnego. Dodatkowo konieczne bywa wyrównanie niedoboru elektrolitów i witamin z grupy B. Celem detoksu jest przerwanie ciągu alkoholowego oraz w miarę szybki powrót do normalności. Leczenie oznacza wsparcie organizmu w walce o trzeźwość po odstawieniu substancji odurzających.

Image

potrzebujesz pomocy?
skontaktuj się z nami!

Meditus Oddział Lublin
ul. Milenijna 12 M
+48 697 684 567
kontakt@meditus.eu

PL   /   EN   /   DE   /   RU   /   UA