Skuteczne leczenie uzależnień

Alkoholizm to jedno z najpowszechniejszych uzależnień w dzisiejszych czasach, nie tylko wśród osób starszych, ale także młodych, które początkowo sięgają po alkohol wyłącznie w gronie przyjaciół, a z czasem szukają okazji do tego, aby się napić. Wiele osób zaczyna zapijać swoje smutki i zmartwienia, a w momentach poddenerwowania chwytać po kieliszek wina czy piwo. Problem zaczyna się pogłębiać, gdy dostrzegamy, że nie potrafimy już przebrnąć przez kryzysową sytuację bez wsparcia wysokoprocentowych trunków. Pojawia się syndrom tzw. mocnej głowy, a więc nasz organizm zaczyna tolerować alkohol i upominać się o więcej. Zwykle tracimy wtedy panowanie nad ilością spożywanego alkoholu, co prowadzi także do tzw. urwanego filmu, a więc luk pamięciowych.

Walka z nałogiem pod okiem profesjonalistów

Pierwsze objawy alkoholizmu są niemal niewidoczne, dlatego łatwo przekroczyć tę cienką granicę, sądząc, że leczenie uzależnień w Lublinie nie jest nam dedykowane. Człowiek z nałogiem coraz częściej szuka okazji do picia. Wywołuje kłótnie, staje się agresywny, aby tylko znaleźć usprawiedliwiającą go wymówkę. W zaawansowanym stadium chory stawia alkohol na pierwszym miejscu – przed rodziną i obowiązkami, zaczyna również zaniedbywać pracę, a niekiedy nawet popijać w jej trakcie. W takich sytuacjach leczenie uzależnień w Lublinie jest nieodzowne.

Meditus – gwarancja powrotu do zdrowia

Pacjenci, którzy trafiają do ośrodka Meditus, początkowo poddawani są szczegółowym badaniom – pomiar ciśnienia, pulsu, osłuchiwanie płuc i serca oraz morfologia. Na tej podstawie ocenia się stan chorego i dobiera kierunek leczenia uzależnień w Lublinie. Istotne jest przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej za pomocą kroplówki zawierającej glukozę, potas, magnez i pakiet odpowiednio dobranych leków zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Za pomocą leków pozwalamy choremu ustabilizować się, dopiero po tym etapie następuje właściwa walka z nałogiem. Psychoterapia w przypadku osób uzależnionych jest koniecznością, bez względu na stopień zaawansowania schorzenia.

Oczyszczanie organizmu i dalsza terapia

W organizmie uzależnionej osoby znajduje się wiele toksyn, które należy usunąć, dlatego w fazie leczenia należy podać mu szpitalne leki, przywracające homeostazę w organizmie. Pacjent powinien otrzymać również leki uspokajające, przeciwbólowo-rozkurczowe, przeciwwymiotne, przeciwdeliryczne, przeciwpadaczkowe i przerywające ciąg alkoholowy. Stosujemy także wszywki, pamiętając jednak o tym, że jest to wyłącznie element uzupełniający, środek doraźny, ale nie główny lek. Pomoże odstawić alkohol, ale najważniejsze w procesie leczenia uzależnień w Lublinie jest dotarcie do źródła problemu. Zwykle są to zaburzenia psychiczne, traumy, przebyte urazy, śmierć bliskiej osoby, rozstanie lub trudne dzieciństwo. Choć przyczyna schorzenia u każdego pewnie jest inna, sam nałóg przebiega w jednym schemacie i tak samo wyniszcza organizm. Nie tylko wątrobę, jak panuje to w powszechnym przekonaniu, ale również inne narządy, w tym żołądek. Nierzadko problemy alkoholowe połączone ze złym odżywianiem się skutkują powstaniem wrzodów.

Przepracowanie źródła problemu

Nie wystarczy wyłącznie przerwać ciąg alkoholowy, choć jest to oczywiście pierwszy etap leczenia, jakie odbywa się w placówce Meditus. Najważniejsze jest leczenie przyczyny, a więc ponowne przepracowanie traumy, pomoc w przywrócenie przekonania o tym, że samodzielne życie bez partnera nie jest tak trudne, jak mogłoby się nam zdawać. Rozmowa o traumach z dzieciństwa pozwala je oswoić, dzięki czemu nie będziemy szukać już ukojenia w alkoholu.

Meditus

ul. Milenijna 12M, Lublin, tel: 697-684-567

PL   /   EN   /   DE   /   RU   /   UA