Wszywka antyalkoholowa

Wszywka antyalkoholowa jest jedną z wielu metod walki z chorobą, jaką jest uzależnienie od alkoholu. Zabieg jej założenia wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około pół godziny. Nie wymaga on specjalnego przygotowania pacjenta ani późniejszego procesu rekonwalescencji. Polega on na zaaplikowaniu na głębokości ok. 2-3 cm pod skórą od 8 do 10 tabletek Disulfiramu. Wszywka dla alkoholika umiejscawiana jest najczęściej w okolicach pośladka lub łopatki. Szwy zdejmowane są po upływie tygodnia. Lek uwalniany jest stopniowo do organizmu przez okres od kilku miesięcy do nawet roku. W tym czasie wszywka alkoholowa daje o sobie znać po każdej próbie spożycia alkoholu. Dzieje się tak dlatego, że Disulfiram blokuje działanie enzymu odpowiedzialnego za jego rozkład. Pacjent posiadający zaszycie alkoholowe odczuwa nasilone skutki zatrucia po spożyciu alkoholu. Tego typu reakcja organizmu ma na celu zniechęcenie osoby uzależnionej do sięgania po alkohol.

Wszywka dla alkoholika – jakie są skutki spożycia alkoholu w czasie jej posiadania?

Wszywka antyalkoholowa może ułatwiać powrót do normalnego funkcjonowania nie tylko osobom zmagającym się z uzależnieniem od alkoholu, ale również ich rodzinom. Zaszycie alkoholowe przerywa schemat, który dotychczas funkcjonował w psychice osoby uzależnionej – alkohol przestaje jej się bowiem kojarzyć z przyjemnością, a zaczyna jedynie z przykrymi dolegliwościami. Skutki spożycia alkoholu u osoby posiadającej wszywkę są bardzo nasilone, objawiają się szybko, nawet po spożyciu niewielkiej ilości napoju, a także utrzymują się o wiele dłużej niż przed wykonaniem zabiegu. Jeśli, mimo wcześniejszych ostrzeżeń, pacjent, u którego została zaaplikowana wszywka alkoholowa, spożyje alkohol, będzie borykał się z objawami, takimi jak bóle i zawroty głowy, wymioty, drgawki, nagłe skoki ciśnienia, duszności, omdlenia czy zaburzenia rytmu serca. Doświadczenia te sprawiają, że wszywka dla alkoholika może ułatwić walkę z nałogiem.

W momencie spożycia alkoholu lek Disulfiram powoduje szereg nieprzyjemnych objawów dla pacjenta np.: zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle brzucha, pieczenie w klatce piersiowej, bardzo złe samopoczucie. Oryginalna wszywka daje objawy każdorazowo po spożyciu alkoholu. Nie da się jej „zapić", „przepić" lub wydłubać.

Poznaj odtruwanie poalkoholowe Lublin. Zacznij od Wszywki Disulfiram Lublin!

Wszywkę alkoholową należy zakładać tylko i wyłącznie w legalnych gabinetach lekarskich. Fakt zakładania wszywki w gabinecie musi być zgłoszony i zarejestrowany. Wymagane dokumenty o prawie zakładania wszywki antyalkoholowej powinny być udokumentowany zezwoleniem i certyfikatem. Na przykład Disulfiram Lublin. Najlepiej odszukać gabinet, który posiada certyfikat ISO na wykonywanie tego typu zabiegów. Na wizytę pacjent zapraszany jest wraz osobą towarzyszącą. Lekarz prezentuje pacjentowi lek - wszywkę. Lek jest oryginalny, nowy z odpowiednią datą ważności. Przeprowadzana jest rozmowa z pacjentem i rodziną na temat działania tego leku. Uświadomienie, że pacjent otrzyma oryginalną wszywkę, która każdorazowo da bardzo nieprzyjemne objawy po spożyciu alkoholu. W momencie akceptacji pacjent podpisuje dobrowolną zgodę na przeprowadzenie zabiegu implantacji wszywki.

Według zaleceń producenta Disulfiramu należy zaimplantować 8-10 tabletek tego leku. Dopiero taka ilość daje największe prawdopodobieństwo działania leku. Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Prawidłowo założona wszywka nie daje uczucia zgrubienia pod skórą, nie widać żadnej „gulki". Nacięcie ma ok 2 cm długości i zamykane jest szwem. Pacjent jest zawsze zapraszany na darmową kontrolę za 7 dni, celem zdjęcia szwów. Każda następna kontrola jest bezpłatna.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Niedopuszczalną rzeczą jest wykonywanie zabiegu wszywki w łóżku u pacjenta w domu lub w innym lokalu do tego nie przeznaczonym, z tego względu, że muszą być spełnione restrykcyjne warunki sanitarno-epidemiologiczne, celem zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa dla pacjenta.

Zdarza się, że zabieg przeprowadza osoba, która nie może wylegitymować się jako lekarz, nie jest w stanie potwierdzić legalności leku lub namawia pacjenta do zaimplantowania mniejszej ilości leku niż 8-10 tabletek. Zaimplantowanie mniejszej ilości leku spowoduje tylko i wyłącznie brak jego działania. Argument typu:" waży Pan 55 kg więc dam panu 5 lub 6 tabletek" jest oszukiwaniem pacjenta. Zaimplantowanie wszywki w ilości mniejszej od zalecanej nie powoduje, że wszywka będzie działała przez krótszy okres czasu np. na 4 m-ce. Nie będzie po prostu działała tak, jak powinna.

Odtrucie alkoholowe - Z wszywkami Disulfiram / Esperal, Prościej!

Ważne informacje, które sprawią, że trafisz do specjalisty!

  1. Legalny gabinet zabiegowo-diagnostyczny ze zgodami na wykonywanie wszywek, certyfikat ISO - jako najwyższa gwarancja profesjonalizmu.
  2. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem.
  3. 10 tabletek oryginalnego Disulfiramu.
  4. Szwy NIEWCHŁANIALNE i kontrola lekarska po 7 dniach.
  5. Wydanie pełnej dokumentacji medycznej po odbytym zabiegu. Pacjent MUSI mieć potwierdzenie co zostało założone przez kogo i kiedy.
  6. Rachunek za zabieg lub faktura VAT.
  7. Wydanie zwolnienia lekarskiego.


Pamiętaj! Dbając o swoje zdrowie, wybieraj mądrze leczenie!

Pominięcie któregokolwiek z tych punktów grozi założeniem witaminy lub innego placebo, nie mającego żadnego działania terapeutycznego. Pacjent najprawdopodobniej stanie się ofiarą oszustwa a przekonany, że ma „oryginalną" wszywkę, spróbuje alkoholu i gdy nie rozwiną się żadne objawy, będzie przekonany, że „zapił" wszywkę lub lekarz go oszukał. Meditus gwarantuje Państwu założenie oryginalnej wszywki alkoholowej. Wszywka alkoholowa - Disulfiram w ilości 10 tabletek daje największą szansę pomocy pacjentowi.

Wszywka alkoholowa - Lublin ul. Milenijna 12M- zapraszamy!

PL   /   EN   /   DE   /   RU   /   UA